Zápasy, tabulka

Historie fotbalového oddílu

Historie tělovýchovné jednoty

Stručná historie fotbalového oddílu

Kopaná ve Vísce má dlouholetou tradici. Fotbalový oddíl T.J. Sokol Víska byl založen v roce 1962. První fotbaloví nadšenci však ve Vísce hrávali kopanou na hřišti U Filipových již před druhou světovou válkou. Často se utkávali v přátelských zápasech s okolními vesnicemi, tato tradice pokračovala také v době poválečné. Počátkem padesátých let působilo mnoho hráčů z Vísky ve fotbalovém oddíle T.J. Sokol Maleč - Víska, který hrál první registrovanou soutěž v okolí, okresní přebor okresu Chotěboř.
    Malé rozměry hrací plochy a její nevhodné umístění v těsném sousedství vodních toků a zahrad vedly k hledání hřiště předepsaných rozměrů a na rovině. Po dlouhých diskusích a opakovaných jednáních se začalo na konci padesátých let budovat nové hřiště uprostřed obce, na návsi, která do té doby sloužila jako obecní sad a k pasení domácího dobytka. To zapříčinilo nelibost části občanů. Po třech letech práce mnoha nadšených lidí, za pomoci místního MNV, JZD Nová Ves-Víska a v konečných úpravách i silniční správy se podařilo v roce 1962 hřiště dokončit.
    Velkým povzbuzením při budování hřiště byli fotbalisté našeho národního mužstva, kteří bojovali na mistrovství světa v Chile. Pamětníci dnes vzpomínají, jak poslouchali přímé přenosy z fotbalových utkání z veřejného rozhlasu a přitom dodělávali hřiště s tím, že ho nazvou Stadion Chile.
    V sezóně 1963/64 bylo mužstvo přihlášeno do fotbalové soutěže - III. třídy okresu Havlíčkův Brod. Téměř čtyřicetiletá historie oddílu přinesla všem zúčastněným mnoho krásných chvil, mnoho velkých úspěchů (vzhledem k velikosti naší T.J.), ale občas i zklamání. Největšími úspěchy jsou: v sezóně 1972/73 se mužstvo stalo přeborníkem okresu a postoupilo do I. "B" třídy, v letech 1985-88 hráli žáci krajskou soutěž, v letech 1989-92 hráli krajskou soutěž také dorostenci.
    Od roku 1973 je nedílnou součástí fotbalového oddílu (resp. celé T.J.) družba s německým oddílem SV Lohmen* (dříve Traktor Gerdshagen). Od té doby se na obou stranách během přátelských návštěv vystřídalo již více než čtyři sta sportovců.
    V posledních letech se oddíl nachází ve velké krizi. Bohužel, se nepodařilo do úspěšného mužstva z počátku tisíciletí, zapracovat dostatečný počet mladších hráčů, kteří by později mužstvo táhli. Tyto problémy vyvrcholily v sezóně 2010/2011 sestupem mužstva dospělých až do IV. třídy, kde se tým dále prezentoval velmi slabými výkony.
    V létě 2012 se podařilo mužstvo doplnit mladými hráči. Začalo se opět pravidelně trénovat a přesto, že výsledky dosud nejsou nijak převratné, zdá se, že se daří budovat tým, který bude schopen v dohledné době fotbal ve Vísce vrátit na úroveň, kam vzhledem k tradici, patří. Příslibem pro budoucnost jsou také zlepšující se výkony družstva žáků.

Ve Vísce v dubnu 2013
*Aktuální stránky: www.SV90Lohmen.de.

Přehled umístění mužstva v jednotlivých ročnících

Historie v datech

Pokud můžete nějakým způsobem doplnit informace uvedené v sekcích historie klubu či historie T.J. nebo máte jakoukoliv jinou připomínku týkající se činnosti T.J. Sokol Víska, prosím kontaktujte nás (sekce Kontakt).

Reklamní panel poskytovatele stránek: