Zápasy, tabulkaHistorie fotbalového oddílu

Historie tělovýchovné jednoty

Aktuality

25.8.2012Začala podzimní část IV.třídy, sk.A (výsledky, tabulka).
28.7.2012Memoriál Jaroslava Fajmana - 12.ročník
50.výročí založení fotbalového klubu
14.8.2011Začala podzimní část IV.třídy, sk.A (výsledky, tabulka).
6.8.2011Memoriál Jaroslava Fajmana - 11.ročník
červen 2011Víska sestoupila do IV.třídy
15.8.2010Začala podzimní část III.třídy (výsledky, tabulka).
7.8.2010Memoriál Jaroslava Fajmana - 10.ročník
9.8.2009Začala podzimní část III.třídy (výsledky, tabulka).
25.7.2009Memoriál Jaroslava Fajmana - 9.ročník (pozvánka - .jpg)
7.3.2009Pozvánka na valnou hromadu TJ Sokol Víska (.doc)
10.8.2008Začala podzimní část III.třídy (výsledky, tabulka).
26.7.2008Memoriál Jaroslava Fajmana - 8.ročník (výsledky - .jpg)
25.-27.7.2008Návštěva SV Lohmen ve Vísce (pozvánka - .jpg, .doc, .pdf)
30.3.2008Začala jarní část III.třídy (výsledky, tabulka).
únor 2008Na stránky byla přidána sekce Reklama (zde).
11.8.2007Začala podzimní část III.třídy (výsledky, tabulka).
srpen 2007Návštěva spřátelého klubu v německém Lohmenu (fotogalerie).
- zpráva z návštěvy očima jednoho z účastníků
Lohmen (1.8. - 5.8.) 2007

   Po dvou letech vyrážíme za přáteli do německého Lohmenu. Minulý "výlet" do Německa se po hromadném odhlašování účasti téměř rozpadl. (Týden před odjezdem slibovalo asi 15 lidí, že pojedou, ale ve skutečnosti odjeli jen dva - a z toho jedna žena, takže se ani o "fotbalové návštěvě" nedalo mluvit.) Proto bylo možná s podivem, když nás letos nakonec odjelo 35 (a 36-tý Martin Švec přijel "po vlastní ose" ve čtvrtek večer)!

   Po mírných zmatcích jsme se sjeli ve středu 1.8.2007 hodinu před půlnocí na poslední benzínce v Čechách na dálnici směrem Drážďany. V Praze jsme měli sraz v 8 hodin večer, ale jedna posádka jedoucí podle navigace GPS měla problémy projet Prahou a tak na ně ostatní museli víc než hodinu čekat... Složení posádek: Cipís - Áda - Jirka a Láďa Šlechtíci / Kotlík - Kotlice - Pata - Patovka / Rídek - Míla - Tom - Lukáš / Žilet - Jarek - Žabák - Riči / Luďa - Oloušek - Houdy - Hanka / Josef, Hanka a Verča Košťálovi - Lucka / Roman a Iveta Grundovi - Josef a Lída Málkovi / Franta, Dáša a David Vaňkovi / Čousek - Niklík - Simona - Sandra.

   Cesta Německem byla bez problémů a po několika zastávkách jsme dorazili asi ve 3:40 do Lohmenu k bývalé škole - současným kabinám, kde jsme následující dny byli ubytováni. Výjimkou byli Málkovi, kteří spali u Kurta doma a Rídek s Mílou, kteří byli u Thomase a Anji v Bülow kousek od Güstrowa. Čekal na nás Thomas s Kurtem, ubytovali jsme se a Ti unavení (nejen po cestě) šli spát a Ti odpočatí a žízniví (zejména řidiči toužící po zasloužené odměně) si ještě sedli k pivku, kterého bylo od přátel připraveno několik bas a taky k nějaké kořaličce…


   Ve čtvrtek ráno v 9 hodin přinesl Kurt snídani - housky, chléb a obložené mísy - sýry, salámy, zeleninu..., tak byl budíček a snídaně. Pak se asi 10 z nás jelo vykoupat do nedalekého jezera - Lohmen See. Voda byla ledová (asi 17°C), což bylo na vystřízlivění ideální. Před obědem jsme si dali fotbálek, abychom se seznámili s místním trávníkem. Po obědě byla na programu procházka po Lohmenu s prohlídkou muzea, galerie a hasičské zbrojnice. Když jsme přišli z procházky, většina lidí si šla na chvilku zdřímnout - večer nás přece čekají mezinárodní zápasy!

   K potěšení všech se "naše" ženy nechaly vyhecovat, oblékly dresy a od 19:00 se postavily proti zkušenějším a fotbal pravidelně hrajícím ženám z Lüssowa, kterým po úporném boji ve větru a dešti podlehly 1:8. Za vísecké skórovala Sandra s číslem 5. Hrálo se "na šířku" hřiště pět hráček v poli a jedna brankářka, hokejové střídání. Jako "kouč" byl (samo)zvolen Cipís - asi mu to trénování už chybí... Nutno však dodat, že mu to (podle svěřenkyň) šlo.


   Ve 20:00 nastoupil "A" tým Sokola Víska proti "A" týmu SV 90 Lohmen. Počasí se moc od zápasu žen nezměnilo - vítr, déšť, zima. Proběhlo oficiální zahájení, proslovy a výměny dárků a už jsme mohli vyběhnout. První poločas se vyvíjel celkem vyrovnaně, avšak ze špatně rozehrané standardní situace a následného protiútoku jsme v 35 minutě dostali gól - 0:1. Druhý poločas se už vyvíjel jednoznačně pro domácí tým tvořený mladými a běhavějšími (a asi hlavně střízlivějšími) hráči. Dostali jsme další tři góly, a tedy prohráli 0:4. Nebrali jsme to jako mezinárodní ostudu a vyzvali jsme protihráče na "pokračování utkání" večer "u baru". Jelikož pořád pršelo, párty naplánovaná na hřiště se přemístila ke kabinám (naší noclehárně). Dostali jsme steak a dobře propečenou klobásu od mistra grilu Bambína. Narazili jsme sud Rebela, který vydržel jen necelou hodinu (Němcům nějak zachutnal), a tak jsme se vrátili k německým lahváčům a zásobám kořalky...

   Na pátek byl naplánován výlet k moři. Po snídani jsme v 10 hodin vyrazili, cestou ještě někteří dotankovali, ale docela jsme měli naspěch, abychom stihli výjezd výletní lodi. V Rostocku jsme byli něco málo před polednem, zaparkovali jsme a šli přístavem k lodi Baltica. Nalodili jsme se, zaplatili vstupné 8,50 EUR/osobu a vypluli nejdříve směrem do vnitrozemí, kde jsme si mohli prohlédnout přístav a poté na volné moře. To se už loď začala docela pohupovat, což části posádky nedělalo moc dobře (prostě měli žaludek "na vodě"). V přístavu jsme si udělali společné foto a vydali se malebnou uličkou plnou různých krámečků a hospůdek k břehům Baltského moře - plážím ve Warnemünde (letovisko kousek od Rostocku). Sice bylo odhadem 24°C (teplota vzduchu), ale moře (opět podle odhadů) maximálně 17°C, k tomu ještě celkem silný vítr, který ale vytvářel úžasné přes metr vysoké vlny. V moři jsme se (i když ne zdaleka všichni) vyblbli jak malé děti. Poté někteří zamířili do centra Rostocku a ostatní zpět přímo do Lohmenu.   Podvečer trávil každý podle svých představ a potřeb - spánek, mariáš, prší... Na večeři jsme byli pozváni do Lohmenského hotelu Mecklenburg (vzdáleného dobrých 100m), tak nás v 7 hodin večer vyzvedl Kurt s manželkou Ingrid, Thomas, Anja, a několik dalších přátel a vyrazili jsme. Povečeřeli jsme co jiného než guláš s bramborem, a k tomu pivko. Po skupinkách jsme se vraceli na naši základnu. Několik málo lidí - jedno auto a pár Němců vyrazili na diskotéku do Güstrowa a ostatní jsme si udělali "soukromou" diskotéku ve škole. Společnost nám dělalo i nejtvrdší jádro lohmenských fotbalistů. Při tom samozřejmě teklo pivo i kořalka..., spát šla většina lidí dost pozdě!


   Na sobotní den byl naplánován turnaj v malém fotbálku - jako to hrály ženy - na šířku hřiště 5+1 a pouhých 1x15minut. V 10 hodin byl oficiální nástup a představení všech devíti mužstev. Družstva byla rozlosována do dvou skupin, kde se hrálo systémem "každý s každým". V prvním zápase sice náš soupeř nebyl lepší, ale prohráli jsme 1:0, druhý zápas jsme se už trošku probrali z pátečního večera, ale gól jsme dát nedokázali a "plichtili" jsme 0:0, další zápas jsme vyhráli a poslední remizovali. Nakonec jsme skončili ve skupině třetí a hráli jsme o páté místo. Konečně jsme se trošku vyhecovali a asi v 5. minutě utekl Žiletka po levé straně, nahrál na Žabáka a ten bez problémů doťuknul - 1:0, do konce zápasu jsme se ještě trefili dvakrát. A tak jsme po výhře 3:0 vybojovali páté místo a tím i vytoužený pohár. Většina hráčů se šla osprchovat a přibližně v 5 hodin bylo slavnostní vyhlášení, předání cen a oficiální zakončení turnaje. Vítězem se stal Lohmen I.


   Následovalo hromadné pozvání na kávu, ke které nám upekly některé manželky, matky a babičky Lohmenských hráčů výtečnou buchtu - Vielen Dank, es hat sehr gut geschmeckt! Po kávě jsme se už začali připravovat na večerní disko, které bylo připraveno v prostorách místní hasičské zbrojnice. Většina nás tam dorazila okolo osmé hodiny. Řidiči se šetřili, ale kdo nemusel v neděli řídit "se toho nebál"... Atmosféra byla úžasná, všichni jsme skvěle zapařili, jediný problém byl, že DJ i přes opakované slibování nezahrál námi tak oblíbené "Kabáty". Ke spánku jsme se courali porůznu, poslední parta se vrátila až v půl páté.
V neděli jsme po snídani zabalili, zhruba uklidili, vřele se rozloučili (nesmělo chybět skupinové foto) a chvíli před 10 hodinou vyrazili směr Berlín, Drážďany, Praha... Do rodných krajin jsme dorazili celkem různě - v závislosti na čase stráveném na pozdním obědě - většinou mezi pěti a sedmi večer.


   Těšíme se na léto 2008, kdy přivítáme naše přátele z Lohmenu ve Vísce. Vypadá to, že se vžilo pravidlo pravidelného ročního střídání vzájemných návštěv.

  
Rozloučení s Pavlem Musílkem. (.doc)
1.4.2007Začala jarní část III.třídy (výsledky, tabulka).
13.8.2006Začala podzimní část III.třídy (výsledky, tabulka).
29.7.2006Memoriál Jaroslava Fajmana (zpráva pro tisk).
červenec 2006Návštěva klubu SV Lohmen ve Vísce (zpráva SV Lohmen, společné foto).
červen 2006Přidání odkazu na stránky SV Lohmen (www.SV90Lohmen.de).
červen 2006Přidáno několik momentek do fotogalerie.
16.4.2006Začala jarní část III.třídy (výsledky, tabulka).
14.8.2005Začala podzimní část III.třídy (výsledky, tabulka).
30.7.2005Memoriál Jaroslava Fajmana (zpráva v tisku).
18.6.2005Po 4 letech v okresním přeboru sestoupila Víska do III.třídy (výsledky, tabulka).
3.4.2005Začala jarní část okresního přeboru (výsledky, tabulka).
15.8.2004Začala podzimní část okresního přeboru (výsledky, tabulka).
28.3.2004Začala jarní část okresního přeboru (výsledky, tabulka).
10.8.2003Začala podzimní část okresního přeboru (výsledky, tabulka).
30.3.2003Začala jarní část okresního přeboru (výsledky, tabulka).
25.1.2003Zimní turnaj v Chotěboři (výsledky).
10.8.2002Začala podzimní část okresního přeboru (výsledky, tabulka).
červen 200240let od založení fotbalového klubu ve Vísce (článek z novin).
7.4.2002Začala jarní část okresního přeboru (výsledky).
27.1.2002Zimní turnaj v Chotěboři (výsledky).
září 2001Na stránkách byla umístěna sekce zachycující historii fotbalového oddílu a tělovýchovné jednoty Sokol Víska.
12.8.2001Začal okresní přebor (výsledky).
27.5.2001Víska si tři kola před koncem soutěže zajistila postup do okresního přeboru (výsledky, tabulka).
 

předchozí anketa - uzavřena v červnu 2006 (9.místo ve III.třídě)
 Jakou příčku obsadí Víska po skončení této sezóny?

hlasy: 45  20  17  23  16  8  19  17  11  15  19  17  5  20    12  
                                  
umístění:  1.   2.   3.   4.   5.   6.   7.   8.   9.   10.   11.   12.   13.   14.     je mi to jedno  

 

předchozí anketa - uzavřena v červnu 2002 (11.místo v Okresním přeboru)
Jakou příčku obsadí Víska po skončení této sezóny?

hlasy: 19  12  11  11  10  7  6  9  8  9  10  9  10  7  
                              
umístění: 1.  2.  3.  4.  5.  6.  7.  8.  9.  10.  11.  12.  13.  14.předchozí anketa - uzavřena v červnu 2001 (postup do okresního přeboru)
Postoupí Víska do okresního přeboru?
 
 54  14  22  
       
 ano  ne  je mi to jedno  
Reklamní panel poskytovatele stránek: